Росія почала виробляти ракету Х-101 з подвійною бойовою частиною, – ЗМІ

Читать на русском

Росія почала виробляти ракету Х-101 з подвійною бойовою частиною, – ЗМІ

Росія почала виробляти ракету Х-101 з подвійною бойовою частиною, – ЗМІ

Ворог модернізував крилату ракету повітряного базування Х-101. Замість стандартних 450 кг росіяни почали виготовляти нові ракети, оснащені збільшеною бойовою частиною вагою приблизно 800 кг.

Про це повідомляє Defence Express.

Ракета Х-101 стала вдвічі небезпечнішою

Зазначається, що інформація про модернізацію ракети вперше з’явилася у січні 2024 року, коли очільник Міністерства оборони РФ Сергій Шойгу відвідав підприємство МКБ "Радуга", де виготовляють ці ракети.

Нова версія ракети Х-101 має дві окремі бойові частини загальною вагою 800 кг. Кожна бойова частина здатна завдати великого удару. Про це стало відомо після аналізу збитої ракети під час атаки армії РФ у ніч на 29 березня. Друга бойова частина має готові бойові елементи кубічної форми, які раніше використовувалися у зенітних ракетах.

Про модернізацію ракети також повідомив "Telegram"-овий канал "Полковник ГШ", який наголошує, що друга бойова частина ракети має елементи ураження у вигляді сталевих фрагментів.

Ракета Х-101 ekikdiqrqiqdant

Модернізація ракети Х-101

Крім того, встановлення додаткової бойової частини стало можливим завдяки зменшенню розміру паливного бака. Хоча це призвело до скорочення дальності польоту ракети, однак навіть за такого скорочення ракета Х-101 залишає достатньо простору для маневрування під час польоту.

Видання Defence Express зазначає, що це зменшить дальність польоту Х-101, але у випадку зменшення показника з 5500 км до умовних 2250 км (скоріше – менше), це не має великого значення.

Ракета Х-101Звичайна бойова частина Х-101, яка залишилась без змін

"У випадку пуску таких ракет із Саратовської області навіть по об’єктах у Львівській області у такої Х-101 ще залишиться 500-700 км для додаткових маневрувань", – йдеться у повідомленні.

Інформація про можливість оснащення ракети Х-101 двома бойовими частинами вже відома з середини 2010-х років, але реалізація цього варіанту відкладалася до цього часу.

Першу спробу розділити бойову частину на дві скасували, але тепер це рішення стало актуальним. Водночас точний механізм скидання другої бойової частини у новій версії Х-101 наразі залишається невідомим, додає видання.

Wiki