ISW: Росія атакує на трьох напрямках, «щоб знизити оборонні можливості України в умовах нестачі зброї»

Російський військовослужбовець у місті Авдіївка, Донецька область, Україна, 17 лютого 2024 року

Сили РФ проводять «оперативні дії» принаймні на трьох напрямках, «які не об’єднані спільною стратегічною метою», йдеться у новому звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).

Експерти кажуть, що «українським силам потрібно буде дедалі більше зусиль, щоб захиститися від цих дій Росії, якщо США продовжать зволікати з наданням військової допомоги».

Вони припускають, що «зусилля Росії на Лиманському, Часівярському та Покровському напрямках переслідують важливі з оперативної точки зору цілі, але ці операції не підтримують одна одну, і російські війська все ще, здається, чергують акценти між різними напрямками, а не зосереджуються на всіх трьох одночасно».

«Зараз українські сили відчувають значну нестачу як артилерійських снарядів, так і засобів протиповітряної оборони, і російські сили використовують це» – кажуть військові експерти.

На думку ISW, «російським силам, ймовірно, не вистачає можливостей проводити одночасно більше ніж одну ефективну широкомасштабну операцію, як це було раніше, тепер вони використовують кілька наступальних зусиль, щоб знизити оборонні можливості України в умовах нестачі зброї».

Авдіївка, Бахмут, Мар’їнка: як російська армія стирає з лиця землі українські міста (відео)

Будь ласка, зачекайте

«Окупанти змушують українців перерозподіляти свої оборонні ресурси на театрі дій, створюючи таким чином вразливі місця, якими можна скористатися», – підсумували експерти.

Наприкінці березня президент України в інтерв’ю американському каналу CBS News заявив, що Росія буде готувати контрнаступальні дії, це може бути кінець травня або червень.

Після того, як Володимир Путін переобрався на наступний президентський термін, російське військове і політичне керівництво розмірковує над планами «щонайменше захопити Харків», писало російське видання «Медуза», яке працює за межами Росії, але посилалося на свої джерела у Кремлі. Однак інформації про ухвалене відповідне рішення немає.

Форум

Wiki