На виборах мерів Стамбула та Анкари лідирують опозиційні кандидати

Чинний мер Стамбула Екрем Імамоґлу

На виборах мера Стамбула, найбільшого міста Туреччини, лідирує чинний керівник Екрем Імамоґлу, який представляє опозицію президенту Реджепу Ердогану. Про це повідомляють турецькі ЗМІ із посиланням на часткові попередні підсумки голосування . Після підрахунку понад 84% голосів Імамоглу набирає більш як 50%, а його суперник Мурат Курім, представник владної партії, – менш як 41%.

Представник опозиційної Республіканської народної партії Мансур Яваш, чинний мер Анкари, також лідирує у боротьбі за переобрання головою столиці Туреччини.

У Туреччині 31 березня відбулися муніципальні вибори, які розглядаються коментаторами як перша проба сил перед президентськими виборами 2028 року, в яких, як очікується, Ердоган уже не балотуватиметься. Саме мер Стамбула розглядається як потенційний кандидат від опозиційних сил. Ердоган, який сам свого часу керував у Стамбулі, брав активну участь у кампанії в місті.

Республіканська народна партія, за повідомленнями, лідирує і в інших великих містах, таких як Ізмір та Анталія, а загалом у країні отримує близько 39%, випереджаючи вперше за довгий час прихильників Ердогана.

Ердоган перебуває на посаді президента з 2014 року, а раніше відігравав ключову роль у політиці Туреччини як премʼєр-міністр. Торік він здобув перемогу на виборах президента, перемігши опозиційного кандидата Кемаля Киличдароґлу.

Форум

Wiki