Одеські титушки роздають повістки? Роздуми про розбите скло (колонка редактора)

Військові нарешті офіційно прокоментували історію з розбитим склом у машині на Вузовському. Тоді, нагадаю, пабликами понеслася інформація, що це справа рук ТЦК у рамках посилення мобілізації.

У машині, нагадаю, була дитина. Два дні поліція та військові мовчали. І ось…

«В інциденті не були задіяні військові. Цивільні особи у приватному порядку з’ясували стосунки у присутності правоохоронців, тому ми не коментуємо», — слово в слово офіційна заява.

І нічого про те, що чоловік у чорному – «помічник правоохоронців», член одного з численних «громадських формувань з охорони громадського порядку». Вибачте за тавтологію та канцелярит.

Тобто, що виходить?

Цивільна особа на жвавій магістралі підходить до авто (в якому дитина) і розбиває скло, а потім просто розвертається та йде? При цьому півдюжини людей у формі, швидше за все військових та нацгвардійців (поряд авто з характерними позначеннями), просто стоять на тротуарі?

Я правильно зрозуміла офіційну версію?

Адже якщо людина в чорному діяла сама, не у складі групи з поліцією, Нацгвардією чи Держприкордонслужбою, вона могла максимум «вимагати від громадян дотримання правопорядку, припинення адміністративних та кримінальних правопорушень», якщо такі були. Ну і показати посвідчення, а щоб це мало сенс – зняти балаклаву. Такими є норми Закону України «Про участь громадян в охороні громадського порядку та державного кордону».

Але він цього не зробив. І чим він тоді кращий за титушок? Чи він і є титушкою?

Однак коли уявляєш, що «помічник правоохоронців» працював в одній групі з військовими та нацгвардійцями, то ситуація стає явно логічнішою. Людина в чорному отримує більше прав (він, щоправда, все ще у масці і без посвідчення).

Чи отримав власник авто повістку, я не знаю. Відомо лише, що претензій до «помічника правоохоронців» він не має, той, мовляв, компенсував вартість скла. І здавалося б, інцидент вичерпано, якби не одне але. Разом із уламками скла, сиплеться, здається, репутація військових, правоохоронців та самих громадських формувань з охорони громадського порядку.

Якщо що, редакція «Думської», та й я сама обома руками за активну та ефективну мобілізацію. Наших захисників, що воюють з початку повномасштабного вторгнення, настав час змінити, ну чи хоч на допомогу їм дати мотивованих, навчених і не втомлених, як вони, бійців. Мій чоловік служить з березня 2022 року, і я максимально зацікавлена, щоб його було кимось замінити.

Wiki