Блінкен розповів про пріоритети США у Чорноморському регіоні

«Путін вважав, що сусіди України в регіоні будуть розділені, але він помилявся»

Державний секретар США Ентоні Блінкен розповів про ключові пріоритети у Чорноморському регіоні та запевнив у підтримці України.

Звертаючись до учасників Другої конференції з безпеки Чорного моря в столиці Болгарії Софії через відеозв’язок 15 квітня, держсекретар зауважив, що анексований Росією Кримський півострів у 2014 році слугував ключовим центром підтримки російського вторгнення в Україну у 2022 році.

«Путін вважав, що сусіди України в регіоні будуть розділені, але він помилявся», – сказав Блінкен. Сполучені Штати продовжуватимуть підтримувати Україну, щоб вона могла захистити себе і міцно стояти на ногах».

Також, за його словами, США мають п’ять ключових сфер у Чорноморському регіоні.

«Посилення політичної присутності США, поглиблення співпраці в галузі безпеки, посилення економічної інтеграції та стійкості, сприяння енергетичній безпеці, зокрема за допомогою чистої енергетики і сприяння демократичній стійкості. Ми просунулися вперед у досягненні цих цілей», – розповів Блінкен.

Раніше сенатор-республіканець Піт Рікеттс під час слухань у підкомітеті Конгресу США з питань Європи та регіональної безпеки заявляв, що Чорне море стає «гравітаційним центром майбутнього Європи» і відіграє важливу роль у суперництві між Росією, США та Китаєм. А план України «виштовхнути Росію з Криму» повинен здійснитися за непохитної американської підтримки.

У жовтні минулого року презентована стратегія США щодо Чорноморського регіону передбачала, зокрема, фінансування ініціатив вздовж його узбережжя стосовно експорту збіжжя, енергетичної безпеки, ядерного палива, а також стійкості демократій.

Форум

Wiki