Як змінилося ставлення чехів до українських біженців, - опитування

Як змінилося ставлення чехів до українських біженців, — опитування

Як змінилося ставлення чехів до українських біженців, — опитування

Більш ніж половина громадян Чехії вважають, що прийняли більше біженців з України, ніж їхня країна здатна була прийняти. При цьому, порівняно з минулим роком, більше чехів стали вважати, що українці краще інтегруються в чеське суспільство.

Водночас багато громадян Чехії заявили, що біженці з України є проблемою.

Про це йдеться у результатах соцопитування Центру вивчення громадської думки, проведеного з січня по березень 2024 року.

Згідно із соцопитуванням, близько 40% громадян Чехії цікавляться розвитком ситуації навколо біженців з України. При цьому лише 11% виступають за можливість постійного поселення тут українських біженців, тоді як 60% віддають перевагу тимчасовому прийняттю з подальшим поверненням до країни походження.

Також серед чехів переважає думка, що їхня країна прийняла більше біженців з України, ніж здатна. У зв’язку з цим 32% вважають, що Чехія прийняла набагато більше біженців, а 27% трохи більше, ніж Чехія здатна прийняти.

Порівняно з опитуванням влітку 2023 року частка людей, переконаних у тому, що інтеграція українських біженців у чеське суспільство успішна, зросла на 9% — до нинішніх 55%.

На думку половини громадян Чехії, біженці з України є проблемою в контексті всієї країни. Однак, якщо орієнтуватися на місце проживання, то лише чверть населення вважають біженців проблематичними.

Wiki