Росія зможе розпочати масштабний наступ лише на одному напрямку —

Дата: 1 апреля, 2024 Автор: operkor 0 Комментарии

война солдаты лес

Американський Інститут вивчення війни (ISW) заявив у своєму черговому зведенні про події на фронті, що в ході наступу російська армія зможе підтримувати наступальні дії не більше, ніж на одному оперативному напрямку.

Експерти ISW припускають, що таким напрямом може стати захід Донецької області, зокрема район міста Авдіївка, яке нещодавно перейшло під контроль російських військових.

Свідченням того, що основні зусилля армія РФ може сконцентрувати саме там, Інститут вивчення війни називає невдалу атаку російських сил, яка відбулася 30 березня біля селища Тоне, розташованого біля Авдіївки.

Як сказано у зведенні, в цьому районі українські війська, зважаючи на все, зуміли відбити атаку цілого механізованого батальйону російських військ. З посиланням на військовослужбовців ЗСУ автори ISW пишуть, що 30 березня біля Тоненького армія РФ направила в бій 36 танків та 12 БМП.

«На геолокованих кадрах, оприлюднених у неділю, видно велику кількість знищеної та пошкодженої російської бронетехніки та танків уздовж дороги, на північний захід від Тоненького, – повідомляє ISW. — Українські військовослужбовці кажуть, що під час атаки ЗСУ знищили 12 російських танків та вісім БМП; вони зазначають, що спроба фронтального наступу не призвела до прориву української оборонної лінії».

На думку експертів Інституту вивчення війни, масштаб атаки, здійсненої 30 березня, є суттєвим фактом, оскільки російські сили не вдавалися до подібних дій з початку наступу на Авдіївку в жовтні 2023 року.

«Здатність України відбити атаку 30 березня, особливо біля Авдіївки, де українські війська були змушені швидко відступати» — це «позитивне свідчення того, що ЗСУ можуть захищатися від майбутніх масштабних російських наступальних дій та очікуваної наступальної операції влітку 2024 року», вважають експерти .

Масштаб наступу російських сил під Авдіївкою говорить про те, що російське військове керівництво вважає пріоритетним саме цей напрямок, і саме тут може бути сконцентрований майбутній літній наступ, припускають автори зведення ISW.

Українські чиновники нещодавно попереджали про концентрацію російських військовослужбовців на осі Харків-Луганськ, біля Бахмута, біля Авдіївки та на заході Запорізької області. Але ISW продовжує вважати, що армія РФ зможе розпочати концентровані та масштабні наступальні дії тільки на одному оперативному напрямку через проблеми Росії з особовим складом та обмежень у галузі планування

Wiki