Оборонна війна не означає дії лише на території України – ГУР

«Це оборонні дії з українського боку, і вони будуть продовжуватися», – розповів представник ГУР.

Україна веде оборонну війну, однак це не означає військові дії лише на її території. Про це у коментарі Радіо Свобода заявив представник Головного управління розвідки Міноборони України Андрій Юсов. Відповідаючи на запитання кореспондентів, Юсов підтвердив, що на території Росії «не залишається безпечних місць».

«Безумовно, і знову ж таки, це наслідок злочинних дій путінського режиму. Очевидно, що найбільш безпечним місцем сьогодні на Росії є бункер Путіна. Туди справді важче дістатись, і зрештою про свою безпеку кремлівський режим, кремлівський диктатор дбає найбільше. Росія сьогодні – держава-агресор, яка веде повномасштабну агресивну війну проти незалежної України. Україна захищає себе, веде оборонну війну, але оборонна війна не означає дії лише на території України. Це треба чітко розуміти і, власне, весь вільний світ, демократичний світ це чудово розуміє. Всіма силами і засобами, тобто так – і вода, і небо, і дії на суші, в глибокому тилу противника. Це оборонні дії з українського боку, і вони будуть продовжуватися», – розповів представник ГУР.

Андрій Юсов не підтвердив і не спростував причетність ГУР до останніх ударів БПЛА по Татарстану, однак зауважив, що географія «бавовни» буде збільшуватися.

«Ми бачимо, що ці події досить планомірно розгортаються, географія розширюється і має системний характер. І вплив, безумовно, на кількох напрямках. Це військовий, це зрив постачання палива для окупаційного корпусу, це важливе завдання. Це економічний, але він пов’язаний також з військовим, тому що ці «нафтодолари» чи «нафторублі», чи «нафтоюані» йдуть на фінансування геноцидної війни проти України. І, звичайно, інформаційно-політична, коли всередині Росії стає все більше очевидним, що Путін не просто не перемагає. Більше того, він все більше затягує саму територію РФ у війну, не контролює ситуацію, не може захистити», – додав представник ГУР.

Вранці 2 квітня дрони атакували підприємства Татарстана – в Єлабузі та Нижньокамську. Місцева влада заявила, що серйозних руйнувань немає, а технологічний процес підприємств не порушений. Українські медіа з посиланням на джерела у ГУР МО повідомили, що це спецоперація українських розвідників. У розвідці уточнили, що безпілотники атакували завод у Єлабузі, на якому збирають іранські «шахеди», маркуючи їх під «Герань-2».

Керівництво особливої економічної зони «Алабуга», гендиректор генерального директора Тимур Шагівалєєв заявив, що дрони були «оснащені обладнанням країн НАТО». Про яке саме обладнання йдеться, він не уточнив.

Також повідомлялося, що один з безпілотників спробував ударити по нафтопереробному заводу «ТАНЕКО» та поцілив у технологічну установку, після чого почалася пожежа. Джерело Радіо Свобода повідомило, що атака дронів на нафтопереробний завод у Нижньокамську була спільною операцією Служби безпеки України та Головного управління розвідки. За даними джерела, український дрон влучив в установку первинної переробки нафти на НПЗ. Потужність цієї установки складала 8 мільйонів тонн нафти.

Це була перша атака дронів по території Татарстану від початку повномасштабної війни Росії проти України.

У липні минулого року журналісти з’ясували, що студентів коледжу в місті Єлабуга в Татарстані залучають до складання на заводі іранських безпілотників «Шахед».

Експерт Defense Express про удари БПЛА по об’єктах в Татарстані

Будь ласка, зачекайте

28 березня стало відомо, що внаслідок атак на НПЗ у Росії виробництво бензину до кінця березня скоротилося за річними показниками на 14%, а дизельного палива – на сім відсотків.

Після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну в російські регіони регулярно прилітають бойові дрони, внаслідок чого є руйнування і жертви. Міноборони Росії стверджує, що атаки ведуться з українського боку. Здебільшого Київ ці повідомлення не коментує.

Форум

Wiki
Анонсы