Мобілізація в Україні: Чи загрожує чоловікам за кордоном депортація у разі ухвалення нового закону

Мобілізація в Україні: Чи загрожує чоловікам за кордоном депортація у разі ухвалення нового закону

Мобілізація в Україні: Чи загрожує чоловікам за кордоном депортація у разі ухвалення нового закону

Законопроєкт про мобілізацію не передбачає депортацію чоловіків, які перебувають за кордоном. Але проведення консульських послуг для військовозобов’язаних за кордоном на основі військово-облікових документів, як це передбачено проєктом закону, є важливим для належного визначення кількості громадян України за межами країни.

Таку заяву зробила членкиня комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки, представниця партії "Європейська солідарність" Ірина Фріз. Про це вона сказала в етері Радіо Свобода.

За словами депутатки, надання консульських послуг буде здійснюватися протягом 60 днів з моменту набуття чинності цього закону, при цьому буде проведена актуалізація даних.

"Тобто чоловік призовного віку може прийти, щоб отримати консульську послугу за ці 60 днів і може оновити свої дані. Зазначити місце перебування, контактні дані для того, щоб Міністерство оборони і Генштаб мали чітке розуміння, яка кількість громадян перебуває за кордоном", – пояснила Фріз.

Вона також зауважила, що мова не йде про жодну депортацію українців з-за кордону.

Нардепка пояснила, що згідно з чинним українським та міжнародним законодавством, немає жодного механізму депортації людей під час воєнного стану з інших країн.

"Жодної депортації відбуватися не буде. Це лише для військового обліку потрібно для Міністерства оборони", – додала вона.

Варто зазначити, що Комітет національної безпеки та оборони підготував остаточний варіант мобілізаційного законопроєкту до другого читання. З нього були виключені норми про демобілізацію і ротацію військових.Важливо, що законопроєкт може змінюватися, адже будь-які правки можуть відхилити під час розгляду у ВР. Фінальну версію майбутнього закону озвучать під час схвалення документа в другому читанні.

Wiki
Анонсы