"Немає діалогу: У Кабміні не знають, як розблокувати кордон з Польщею

стефанішина

Віцепрем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина заявила, що на сьогодні Україна не має діалогу з Польщею щодо розблокування кордону.

Про це вона повідомила в інтерв’ю "Європейській правді".

За словами Стефанішиної, Київ та Варшава ведуть переговори щодо можливого врегулювання проблемних питань.

"Проте, маючи переговори щодо моніторингу експорту та імпорту певної продукції, ми не маємо діалогу щодо того, як завершити кризу, пов’язану з блокуванням українського кордону", – зізналася урядовиця.

Вона сказала, що з боку польського уряду не видно готовності до поступок.

Уряд Польщі, за словами Стефанішиної, сам має бути зацікавлений у врегулюванні ситуації всередині країни, оскільки криза вже має ширший порядок денний, аніж Україна – блокування відбувається й на кордоні з балтійськими країнами, і з Німеччиною.

"Це комплексна внутрішня ситуація, також пов’язана з виборами. І ми готові піти назустріч польській стороні, ми перебуваємо з ними у діалозі. Але на сьогодні ми не бачимо розуміння стосовно того, як завершити цю кризову ситуацію", – зазначила віцепрем’єрка.

Читайте також: Польща готується до припинення транзиту українського зерна з 1 квітня

Вона також розповіла, що в уряду "у повній бойовій готовності" є увесь арсенал юридичних інструментів, які можна застосувати у відповідь на недружню торговельну політику.

"Водночас ми розуміємо, що такий юридичний процес мав би сенс в умовах більш мирного часу. Це досить тривалий процес, тоді як нам потрібно якось виживати", – сказала Стефанішина.

Вона висловила сподівання, що посли країн ЄС 29 березня остаточно затвердять продовження дії автономних торгових преференцій для України.

Нагадаймо, 9 лютого польські фермери розпочали блокаду трьох пунктів пропуску на кордоні з Україною, з 12 лютого протести поширилися ще на два пункти пропуску, у тому числі "Зосин-Устилуг". Із 16 лютого польські аграрії блокували вже шостий пункт пропуску для руху вантажів.

Детальніше про ситуацію на польському кордоні читайте у нашому матеріалі: Чому поляки блокують вантажівки та висипають українське зерно на дорогу

Автор: Юлiя Недашківська

Wiki