Британський премʼєр вимагає від Нетаньягу розслідування загибелі гуманітарних працівників у Газі

Прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак (л) під час зустрічі з ізраїльським колегою Біньяміном Нетаньягу

Прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак 2 квітня в телефонній розмові з ізраїльським колегою Біньяміном Нетаньягу висловив вимогу « ретельного та прозорого незалежного розслідування» загибелі гуманітарних працівників у Секторі Гази. Про це повідомляє офіс британського прем’єра.

«Він (Сунак) сказав, що приголомшений вбивством гуманітарних працівників, у тому числі трьох громадян Великої Британії, під час учорашнього авіаудару в Газі, і вимагав ретельного та прозорого незалежного розслідування того, що сталося», – сказав представник Даунінґ-стріт.

Неурядова організація World Central Kitchen (Світова Центральна Кухня) 2 квітня підтвердила загибель семи своїх співробітників у Смузі Гази.

За твердженням WCK, її співробітники їхали зоною, де не було бойових дій, у двох броньованих автівках із логотипами організації та в легковому автомобілі.

«Попри координацію переміщення з Армією оборони Ізраїля, конвой був обстріляний, коли виїздив зі складу в Дейр аль-Бала, де команда розвантажила понад 100 тонн гуманітарної харчової допомоги, доправленої до Гази морем», – йдеться в повідомленні.

Семеро загиблих були громадянами Австралії, Польщі, Великої Британії, Палестини, також ще один мав подвійне громадянство США та Канади.

Ізраїль розпочав наземну операцію у Смузі Гази у відповідь на напад угруповання «Хамас», визнаного терористичним в ЄС і США, на південь Ізраїлю 7 жовтня 2023 року. Тоді від рук джигадистів загинули близько 1200 осіб, включаючи дітей, жінок і літніх людей, понад 250 були захоплені в заручники й вивезені до Сектору Гази. Ізраїль заявив, що його мета – повне знищення «Хамасу».

Підконтрольне «Хамасу» МОЗ Гази стверджує, що з початку бойових дій у секторі загинули понад 30 тисяч палестинців. Ці дані неможливо перевірити з незалежних джерел. Багато країн звинувачують Ізраїль у надмірній жорстокості щодо мирних громадян. Ізраїльські військові стверджують, що атакують виключно інфраструктуру джигадистів і стверджують, що «Хамас» розміщує свої обʼєкти в густонаселеній забудові, використовуючи мирне населення як живий щит.

Форум

Wiki
Анонсы