РФ вдруге за півроку використовувала підводний човен для запуску ракет

Російська армія вдруге за півроку використала підводний човен для запуску ракет по Україні . Про це повідомив в ефірі “Радіо Свобода” речник Військово-морських сил України Дмитро Плетенчук.

Він розповів, що сили РФ шукають способи застосовувати ракетоносії в морі, але без небезпеки для власних човнів.

Жодних кораблів в морі немає, як і не було. Але вони шукають способи, як застосовувати носії крилатих ракет, і є верифікований випадок застосування підводного човна. Позавчора, здається (8 квітня – ред.), вони застосували підводний човен для запуску ракет. І це другий верифікований випадок фактично більше ніж за півроку. Шукають, як реалізовувати свій потенціал з огляду на небезпеки, які для них вже є в Чорному морі. Тому і далі будуть падати вертольоти старі і літаки, які патрулюють узбережжя, тому далі вони будуть намагатися застосувати якось субмарини”, – пояснив Плетенчук.

За його словами, таких підводних ракетоносіїв є три у складі Чорноморського флоту РФ, але це не означає, що завтра всі три вийдуть у море.

“Минулого тижня вони виходили – дві одиниці – і зараз же зайшли. Може це була така “проба пера”, щоб розбавити статистику невиходів у море. Але надводні ракетоносії залишаються в пункті перебування в Новоросійську”, – зазначив Плетенчук.

Wiki
Анонсы