Росіяни за зиму стратили понад 30 українських військовополонених, – звіт ООН

Читать на русском Read in English

Росіяни за зиму стратили понад 30 українських військовополонених, – звіт ООН

Росіяни за зиму стратили понад 30 українських військовополонених, – звіт ООН

Протягом цієї зими російські окупанти стратили 32 українських військовополонених. Це набагато більше, ніж у попередні періоди.

Про це повідомляється у звіті Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні.

38-й звіт місії ООН щодо ситуації з правами людини в Україні охоплює період з 1 грудня 2023 року по 29 лютого 2024 року. Експерти провели інтерв’ю з 60 українськими військовими, які нещодавно звільнені з полону.

Українські військові розповіли про жахливе ставлення в полоні в окупантів, неможливість спілкуватися з сім’ями та відсутність задовільного харчування та медичної допомоги.

Зокрема, російські військові та чиновники катують полонених, у тому числі застосовують побиття, електричний струм, змушують довго перебувати у незручному становищі, загрожують розстрілом чи імітують його. Більше половини полонених пережили сексуальне насильство.

Автори звіту зазначають, що ці дані підтверджують, що російська армія продовжує застосовувати раніше встановлені практики тортур, жорстокого поводження, смертей у полоні, тримання під вартою без зв’язку із зовнішнім світом, насильницьких зникнень та жахливих умов тримання.

"Крім цього, ММПЛУ задокументувала достовірні повідомлення про страту не менше 32 українських військовополонених у 12 окремих випадках у період з грудня 2023 по лютий 2024 року, що значно більше, ніж за будь-який із попередніх періодів. ММПЛУ провела незалежну верифікацію трьох із згаданих", – йдеться у звіті.

ООН також наводить дані про інтерв’ю з 44 російськими військовополоненими, які, хоч і не заявляють про тортури в офіційних місцях утримання, давали "свідоцтва про тортури та жорстоке поводження в місцях їхнього тимчасового перебування після евакуації з поля бою".

Крім того, звіт місії містить інформацію про насильство російської адміністрації щодо мешканців окупованих територій України. У тому числі йдеться про вбивства цивільних осіб, довільні затримання та обмеження свободи вираження поглядів.

За даними ООН, загальна кількість встановлених втрат серед цивільних в Україні "залишається порівнянною з кількістю втрат за попередній період".

Wiki