"Наш план дій щодо членства — це останній етап на шляху до НАТО", — дипломат Пристайко

Вадим Пристайко

Глава місії України при НАТО Вадим Пристайко заявив, що Україна входить до країн-партнерів НАТО з розширеними можливостями. Всього в такий "блок" входить пʼять країн за межами Альянсу.

Про це колишній посол України у Великій Британії Пристайко сказав в інтервʼю "Українській правді".

Дипломат зазначив, що Україна стане членом НАТО, оскільки механізм вже давно запущений.

"У НАТО нема механізму не не запросити назад. Наш план дій щодо членства — це останній етап на шляху до альянсу або рішення про початок. Ми вже оголошені так званою країною-аспірантом. Ми члени маленького клубу з пʼяти країн найближчих партнерів. Це фактично НАТО поза НАТО", — зазначив Пристайко.

Дипломат розповів, що приєднання України до Альянсу — це вкрай незадовільний розвиток подій для росії. Він зазначив, що неважливо, чи вступить Україна в НАТО, чи ЄС — ми все одно станемо частиною Західного світу, а не "русского мира".

"Ми завеликі, ми потенційно потужні, але так само ми потенційно небезпечні, тому що ми є оцим каменем розбрату. Очевидно, що для росії це дуже складно проковтнути, наш відхід", — сказав Вадим Пристайко.

Пристайко не зміг відповісти на запитання журналіста, коли саме Україна стане членом Альянсу. Але він зауважив, що чим більша країна, така як Україна, все ближче стає до НАТО, тим складнішим зробити останній крок:

"Є такий жар в НАТО, що Альянс — це рухома ціль, так дуже по-військовому сказано, тож для України НАТО — це рухома ціль".

Також дипломат прокоментував пропозицію колишнього генсека НАТО Андерса Расмуссена, який запропонував приєднати Україну до Альянсу без окупованих територій. Він зауважив, що в медійному просторі є нерозуміння того, що сказав Расмуссен. Оскільки в Україні таке приєднання називають "по частинах", а є можливість назвати такий шлях "поступовим".

"Расмуссен наводить приклад німецький, коли частина країни знаходилась в радянському таборі. Це не завадило Німеччині стати членом ЄС і НАТО. І в принципі, історично, перед німцями стояв такий же вибір, як перед нами. Чи зберігати німецькість, а в нашому випадку українськість, чи територію Німеччини, а в нашому випадку територію України", — зазначив Вадим Пристайко.

Нагадаймо, що Радослав Сікорський, міністр закордонних справ Польщі, повідомив, що "деякі країни" вже направили до України своїх військовослужбовців.

Ще більше гарячих та ексклюзивних новин – у нашому Telegram-каналі та Facebook !

Wiki
Анонсы