Міноборони планує закупити через Prozorro 4000 дронів для ЗСУ

Mavic Pro – безпілотний дрон для аерофотозйомки та відеозйомки, випущений компанією DJI

«Агенція оборонних закупівель» Міністерства оборони України оголосила другий етап рамкової угоди на закупівлю безпілотних авіаційних комплексів через систему Prozorro, повідомляє 27 березня пресслужба відомства.

Наразі оприлюднені відповідні тендери на закупівлю 3000 дронів типу DJI Mavic 3E та 1000 типу DJI Mavic 3 Thermal.

Це п’ята частина від 20 000 дронів, які агенція запланувала придбати в межах рамкових угод, зазначено у повідомленні.

У системі закупівель Prozorro оприлюднено 15 відборів на постачання 200 дронів. Очікувана вартість закупівель розрахована на основі ціни в 133 тисяч гривень за один Mavic 3Е та 198 тисяч гривень за один Mavic 3 Thermal (без ПДВ).

«Поділ закупівлі на окремі відбори по 200 дронів дозволить залучити до закупівель більшу кількість учасників, які не можуть забезпечити всю кількість, а також диверсифікувати джерела постачання. Взяти участь у цих закупівлях зможуть всі постачальники, які пройшли кваліфікацію в рамкових угодах на закупівлі БпАК», – повідомляє пресслужба Мінооборони.

Вказано, що нова процедура рамкової угоди дозволяє оборонним замовникам проводити конкурентні закупівлі, а у системі Prozorro можна буде побачити ставки учасників та ціну, отриману в результаті торгів, що «дасть змогу суспільству бути впевненим у відсутності переплат».

Раніше Кабінет міністрів ухвалив рішення про виділення додаткових 5 мільярдів гривень на закупівлю дронів для Збройних сил України.

13 березня президент України Володимир Зеленський після військових нарад заявив, що Україна завдаватиме дронами ударів по «найуразливіших місцях противника».

Після відвідин одного з підприємств оборонно-промислового комплексу в березні Зеленський заявив, що Україна щодня посилює свою «далекобійну силу». Він не навів подробиць, оскільки «офіційно про таке не говоримо».

Україна намагається наростити власне виробництво озброєння, аби зменшити залежність від поставок західних партнерів. На початку лютого уряд України ухвалив три постанови щодо роботи оборонно-промислового комплексу, які стосуються закупівель, виробництва боєприпасів та ціноутворення на виробництво дронів.

Як бюджетні безпілотники впливають на хід війни в Україні (фотогалерея)

Як бюджетні безпілотники впливають на хід війни в Україні (фотогалерея)

  • Радіо Свобода

У війні проти Росії українські військові використовують недорогі безпілотники, щоб посіяти хаос на позиціях противника, а також для розвідки та коригування вогню

Форум

Wiki
Анонсы