55% українців, які працюють у Польщі, житло оплачують роботодавці. Півтора року тому таких було 22%

біженці,польща

У Польщі наразі 55% українців, що працюють , оплачують житло роботодавці.

Про це свідчать дані опитування аналітичного центру міжнародної агенції з працевлаштування Gremi Personal, передає LIGA.net.

Півтора року тому лише 22% українців, що працюють, житло оплачували роботодавці, згідно з аналогічним опитуванням агентства від листопада 2022 року.

Відповідно за цей період змінилося співвідношення українців, які мають роботу і винаймають житло власним коштом: з 58% наприкінці 2022 року до 33% на кінець березня 2024 року.

Ще 8% українців наразі живуть у поляків удома та 4% проживають у центрах колективного розміщення. Півтора року тому 10% мешкали у поляків, 5% – у колективних центрах, 5% оплачували житло благодійні організації.

"Збільшення майже у 2,5 раза частки українців, яких забезпечує житлом роботодавець, має пояснення. На початку повномасштабної війни Польща прийняла найбільшу кількість українців, які не одразу влаштувалися на роботу. Хтось мав накопичення, хтось поїхав до інших країн ЄС, хтось повернувся до України. Зрештою в Польщі залишилася переважна більшість тих українців, які прагнуть працювати. Здебільшого вони користуються житлом від роботодавця", – пояснила директорка департаменту рекрутації Gremi Personal Анна Джоболда.

В агентстві нагадують, що з липня 2024 року Польща скасовує субсидії для центрів, де мешкають біженці. Сьогодні у центрах колективного проживання мешкає майже 40 тис. українців, за кожного з них держава сплачує 40 злотих щодня.

За даними агентства у Польщі, працевлаштовано 755 тис. українців станом на кінець лютого 2024 року.

Wiki